Logo Gros
stale czarne i jakościowe, metale kolorowe

Stal nierdzewna

Gatunek Przykładowe zastosowanie
2H13 (1.4021) Stal stosowana na wały, śruby, sprężyny, dławice. Przed spawaniem konieczne podgrzanie w temperaturze 300°C – 400°C, po spawaniu wyżarzanie zmiękczające.
3H13 (1.4028) Stal przeznaczona do wyrobu wałów, śrub, dławic, sprężyn, grzybków, zaworów, narzędzi tnących. Spawanie nie zalecane.
4H13 (1.4034) Stal stosowana do wyrobu narzędzi tnących, skrawających, pomiarowych, łożysk tocznych, narzędzi chirurgicznych, igieł gaźników, sprężyn oraz części narażonych na ścieranie. Nie nadaje się do spawania.
2H17N2 (1.4057) Stal stosowana do wyrobu urządzeń pracujących pod obciążeniem w przemyśle mleczarskim, drożdżowym, papierniczym oraz pracujących w wodzie morskiej, jak: ślimaki, części pomp itp. Spawanie nie zalecane.
3H17M (1.4122) Stal przeznaczona na wały, trzpienie, zawory, wrzeciona, narzędzia chirurgiczne. Nie nadaje się do spawania.
DUPLEX (1.4462) Stal duplex znajduje zastosowanie przy odsiarczaniu spalin i odsalaniu wody. W przemyśle stosujemy ją na różnorakie elementy połączeniowe takie jak pręty, kolanka czy odkuwki. Stal duplex charakteryzują się przede wszystkim dużą odpornością na korozję ogólną, korozję międzykrystaliczną, korozję naprężeniową oraz korozję wżerową.
Zainteresowała Cię nasza oferta?  Skontaktuj się z działem Sprzedaży »