Logo Gros
stale czarne i jakościowe, metale kolorowe

Stal czarna - pręty płaskie, płaskowniki czarne

Gatunek Szerokość Grubość Długość
S235JR
S355J2
30 - 300 mm 4 - 50 mm 3000 - 6000 mm


  W REMSTAL dostępne są pręty płaskie ze stali czarnej, które spełniają rygorystyczne normy jakościowe i wytrzymałościowe, znajdując szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu – w budownictwie, przy budowie maszyn, ogrodzeń i wielu innych elementów stalowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Rodzaje prętów płaskich

Podstawowy podział prętów płaskich ze stali czarnej sprowadza się do:
  • Prętów płaskich tzw. płaskowników walcowanych;
  • Prętów ciętych z blachy produkowanych według normy PN-EN 10058 (S235JR, S355JR);
Zamawiając pręty płaskie ze stali czarnej w REMSTAL zyskują Państwo pewność otrzymania produktów przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań, o stabilnych parametrach jakościowych i wytrzymałościowych. Standardowa długość fabrykacyjna prętów płaskich walcowanych wynosi między 3000 a 6000 mm. W REMSTAL zamówią Państwo pręty o szerokość między 30 a 300 mm i grubości między 4 a 50 mm.

Przeznaczenie prętów płaskich

Pręty płaskie ze stali konstrukcyjnej, potocznie nazywanej stalą czarną, są przeznaczone do obróbki skrawaniem oraz przeróbki plastycznej. Dzięki temu można z nich wykonywać najróżniejsze elementy stalowe, stosować je do budowy urządzeń, maszyn, w tym przemysłowych. Pręty te znakomicie sprawdzają się do produkcji elementów ogrodzeniowych, balustrad, poręczy, bram wjazdowych, furtek, mocowań przęseł, słupków i wielu innych wyrobów, które wymagają plastycznej obróbki w celu uzyskania określonego kształtu. Tak zwane płaskowniki wykorzystuje się również w przemyśle konstrukcyjnym czy stoczniowym. Ma to związek z charakterystyczną cechą prętów płaskich, mianowicie ich niską podatnością na odkształcenia – dzięki temu pręty przez wiele lat zachowują swój pierwotny kształt, wyróżniając się także odpornością na ścieranie i duże obciążenia.

Zapraszamy do skorzystania z oferty REMSTAL

REMSTAL to renomowany dostawca wyrobów hutniczych, w tym prętów płaskich ze stali konstrukcyjnej (czarnej), działający na polskim rynku od blisko 30 lat. Cieszymy się renomą wśród klientów profesjonalnych, którzy zaopatrują się u nas w różnego rodzaju wyroby stalowe o gwarantowanej jakości wykonania. Oferujemy pręty płaskie ze stali czarnej pochodzące od renomowanych producentów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Nasz asortyment trafia do odbiorców w całej Polsce, w tym do liderów w swoich branżach, którzy dostarczają na rynek produkty najwyższej jakości. Dzięki szerokiemu wyborowi prętów, tak pod względem parametrów jakościowych, jak i wymiarów, mogą Państwo zaopatrzyć się u nas we wszystkie elementy stalowe, jakie są potrzebne do realizacji konkretnej inwestycji. W przypadku nietypowego zamówienia zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami REMSTAL, którzy przedstawią Państwu indywidualną propozycję współpracy. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą wyrobów hutniczych dostępnych w REMSTAL, w tym prętów płaskich ze stali konstrukcyjnej. Nasi doradcy służą pomocą w doborze odpowiednich produktów. Wystarczy skontaktować się z REMSTAL w dogodnej dla Państwa formie – telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy na stronie internetowej.
Zainteresowała Cię nasza oferta?  Skontaktuj się z działem Sprzedaży »