Logo Gros
stale czarne i jakościowe, metale kolorowe

Stal do pracy w podwyższonych temperaturach

Gatunek Przykładowe zastosowanie
15HM (1.7335) Stal stosowana jest na rury przegrzewaczy, rury przewodowe, zbiorniki pod ciśnieniem, blachy na łopatki kierownicze turbin parowych oraz tarcze, pręty i odkuwki na części przeznaczone do kotłów, turbiny i zbiorniki pracujące pod ciśnieniem, śruby, nakrętki. Ma ograniczoną spawalność.
16M (1.5415) Stal stosowana przede wszystkim jako materiał do produkcji zbiorników i kotłów, kształtek rurowych. Charakteryzuje się doskonałą odpornością na wysokie temperatury oraz korozję. Daje się łatwo spawać. Posiada dobrą wytrzymałością na rozciąganie.
26H2MF (1.7733) Stal stosowana do wyrobu śrub, rozpórek, nakrętek, dużych wałów wirnikowych turbin, innych części i podzespołów w budowie turbin.
21HMF (1.7709) Stal stosuje się na małe części pracujące w podwyższonych temperaturach, takich jak: śruby, nakrętki, rozpórki, części wirników spawanych turbin parowych, wały i tarcze.
33H2NMJ (1.8550) Stosuje się ją jako stal do azotowania do elementów konstrukcyjnych ulepszonych cieplnie w ogólnej budowie maszyn. Znajduje zastosowanie także w przemyśle samochodowym. Wysoka wytrzymałością na ścieranie.
23H12MNF (1.4923) Stal stosowana do produkcji odkuwek łopatek turbin oraz odkuwek swobodnie kutych. Występuje także jak pręty okrągłe walcowane, płaskowniki walcowane.
Zainteresowała Cię nasza oferta?  Skontaktuj się z działem Sprzedaży »